Robja tīrīšana


 

Šoreiz par tīrīšānu.

   Tagad noņemam Robim gružu tvertni…  Nu re cik labi pastrādājis, pilns ar suņa spalvām, smiltīm, visādiem citādiem gružiem. Pirms darba uzsākšans nemaz nelikās ka grīda tik netīra. Parasti to var redzēt tikai kad istabā iespīd saulriets un saulstari laiski laižas gar pašu grīdu, izceļot pat vissīkāko puteklīti, un tad ir pats interesantākais moments lai pārbaudītu Robja spējas. Tātad ņemam tvertni izkratam, iztīram, izņemam putekļu filtru no sūcēja nodalījuma, izkratam un izpūšam (to labāk nedarīt tiko iztīrītā istabā).

tvertne

Arī birstes vajadzētu notīrīt.  Uz tām parasti satinas gari mati, diegi u.c.

birstu-bloks

Te lieliski palīgā nāk Roombas tīrīšanas instruments, kas ir Zaļās roombas koplektācijā.

instruments

Kad birstes sari attīrīti nevajag aizmirst arī par galiem, jo uz tiem vienmēr uztinas mati un putekļi, un ja tos nenotīra, tad darba procesā ir papildus slodze motoram un ātrāk nosēžas akumulators.

tira-birste

Nākamais ir sānu birste, arī tai satinas mati virsū. Bet to vajag arī noskrūvēt nost, jo mati tiek ievilkti zem birstes ko virspusēji redzēt nevar, te palīgā nāk vienkāršs krustiņa skrūvgriezis. To vajag darīt regulāri. Ka birstē kaut kas ir ietinies var saprast pēc lēnās griešanās darba procesā, un arī tas ietekmē akumulatora darbību.

sanu-birste1birstites-tirisana

Vēl viena būtiska procedūra, ko vajadzētu darīt vismaz reizi mēnesī. Aiz birstu bloka, vietā kur parasti neieskatamies, sakrājas laika gaitā daudz putekļu.

 putekli-aiz-birstu-bloka

Ņemam parasto putekļusūcēju, kas droši vien arī jums ir saglabājies, uzliekam šauro uzgali, un izsūcam uzkrājumus, jo savādāk arī šie putekļi traucē birstu bloka motora darbībai.

puteklu-izsuksana

Pie reizes, kamēr lielais putekļu sūcējs ir izvilkts no noliktavas, izsūcam arī sānu slotiņu, kurā arī uzkrājas daudz putekļu. pieļauju ka ražotājs šo slotiņu ir izveidojis tādēļ, lai putekļi netrāpītos tieši ceļā sekojošajam dzinējritenim, tādēļ tā ir izvietota tieši tā priekšā.

sanu-slota

Rombas detaļas var noslaucīt ar mitru lupatu vai sūkli. Arī filtru var nomazgāt zem tekoša ūdens, bet pēc tam pamatīgi izžāvēt. Nevajadzētu aizmirst arī aplūkot sensoru tīrību, arī tiem var pāriet pāri ar parasto putekļusūcēju vai vienkārši izpūst.

Nu re, tagad Robis atkal izskatās gandrīz Jauns!

tirs-robis

Nākamreiz parādīšu Jums kas Robītim vēderā!

  1. No comments yet.
(will not be published)

  1. No trackbacks yet.