Zaļais darba procesā


Nu tad laižam Zaļo pastrādāt!

Green Roomba (video)

Baterija ir uzlādēta, gružu tvertne tukša, birstes tīras. Vadi ir novākti, viegli pārvietojamie šķēršļi aizvākti. Ieslēdzam un nospiežam CLEAN – tas ir režīms konkrētai telpai, tīra kamēr Robis uzskata ka ir ticis galā ar uzdevumu. Ir arī režīms MAX – tīra kamēr beidzas baterija, un režīms SPOT – tīra apm.1kv/m tur kur jūs to noliekat.

max

Tas sākumā griežas spirālveida kustībā un tad aiziet jau haotiskā kustībā, kas nemaz nav tik haotiska, jo Robim tomēr ir diezgan smalka programma, kas virza to kaut kādā kārtībā, kuru es vēl neesmu izkodis. Sākumā tomēr redzams ka tas tīra telpas vienu pusi un pamazām pāriet uz otru, ne vienmēr tas ir novērojams, bet pārsvarā tas tā ir. Piebraucot pie sienas, tas vai nu apgriežas citā virzienā, vai ar malas sensoriem iekārtojas virzienam gar sienu, bet tai nepieskaras, tik ar sānu birsti uzslaukot gružus, te jau var redzēt vienu no viņa gudrībām.

sanu-birste

Sānu birste griežoties uz priekšu gružus itkā izceļ no pašas malas pārvietojot uz vidu, lai pēc mirkļa Robim pārbraucot pāri tie tiktu savākti, Un ja gadījumā rotējošā birste tos neuzlasa, tad to iesūc putekļusūcējs. Tātad ir trīs procesi – sānu birste, rotējošā birste un putekļu sūcējs, procesi kuri viens aiz otra seko. Putekļu sūcējs uzsūc smalkos putekļus ko lielā birste nespēj savākt. Pēc darba pabeigšanas varēs redzēt ko ir savākusi birste un ko ir sastrādājis putekļusūcējs, jo abiem ir atsevišķi nodalījumi gružu tvertnē.

Robis spējīgs strādāt absolūti autonomi, jo atduroties pret šķērsli tas maina virzienu vai mēģina to apbraukt ar sānu sensoru palīdzību, tas nebaidās no kāpnēm uz leju, jo ir kāpņu sensori, ja tam priekšā pēkšņi nav pamata, tas maina virzienu, tik pat labi to mierīgi var uzlikt uz galda, braukās un nenokritīs.

Vēl ir interesanta fīča, kad robis kaut kur iesprūst dažāda augstuma virsmās, tas sāk cilāt riteņus un cīnās lai tiktu no turienes ārā, bet ja galīgi netiek ar šo uzdevumu galā, tad vienkārši bezpalīdzīgi nobļaujas, tad tomēr nākas tam palīdzēt izcelties un nospiest vēlreiz CLEAN pogu, tik nevajag slēgt to pavisam laukā, jo tad tas sāks tīrīšanas procesu no nulles stāvokļa. Vēl ir feina lieta -putekļu sensori, kas nosaka pastiprinātu gružu daudzumu, un tajās vietās Robis ieslēdz zilu gaismiņu un vienreiz apgriežas ap savu asi, tādējādi pastiprināti uzslaukot.

Viens trūkums tomēr ir. Mēbeles kuras ir augstākas par sānu sensoriem un pašu robi, bet tomēr zemākas par augšējo sensoru, jo gadās mēbeles, kur robja atdures vairogs ir vienāda augstuma, un tas palien apakšā un ārā tam ir grūtības tikt,  jo vienkārši ieķīlējas. Bet vairumā gadījumu tas ar savu gudro prātu tomēr teik laukā no šīs likstas. Tas izslēdzas, tad atkal ieslēdzas, pabuksē , pagrozas, atkal izslēdzas, mēģina buksēt citā virzienā, un ja gadījumā pēc 4-5 reizēm neizdodas atbrīvoties no šīm lamatām, tad atkal atskan paīgā sauciens… Un vēreiz atbrīvojam un nospiežam tikai pogu CLEAN.

iespruda1

Ja istabā ir vienlaicīgi cieta grīda un arī daļa paklāja, par to nevajag uztraukties, Robis momentāli pats pielāgojas attiecīgajiem apstākļiem. Nevajadzētu to laist uz mitras virsmas, jo tad birstes paliek slapjas un putekļi saķepot uz tās traucēs aparāta darbībai.  Ja istaba ir ļoti liela, tad vajadzētu to sadalīt uz pusēm ar virtuālās sienas palīdzību, tā nāk Zaļajam komplektā. Noliek to vienā istabas malā ieslēdz un robis šai neredzamajai līnijai pāri nebrauks, bet griezīsies atpakaļ, tieši tāpat kā pret parastu sienu.

Nu re, pagājusi 1h15m un mans robis nobļāvās, ka darbs ir pabeigts! Apmēram 45 kv/m, ko liku tam iztīrīt izskatās tīri labi, varbūt pat lieliski. Man istabās ir Oša daudzslāņu parkets, tāpēc gruži ir parasti diezgan pamanāmi, bet kad Robis iztīra, tad pavisam cita lieta.

Un te arī viss savāktais no 45 kv/m :

gruzi-no-suceja-un-birstes2

Tagad vajadzētu laist nākamo gudrinieku pastrādāt, bet par to citreiz pastāstīšu…

  1. No comments yet.
(will not be published)

  1. No trackbacks yet.