Zaļais Roomba – akumulators


img_4479

Nu jau gandrīz visi zin par zaļo veterānu. Kas nezin, tad varu teikt, ka tā ir pārbaudīta vērtība. Tam piemīt patiešām caurejamība kā tankam, es domāju dažādu šķēršļu pārvarēšanā. Vienīgais tam ir grūtības ar atstātiem uz grīdas vadiem, tāpēc ieteicams tos pacelt augstāk vai vispār novākt.
Lietoju tādu jau 1,5 gadus. Pa šo laiku esmu nomainījis birstes, akumulatoru, skaņas pīkstuli un birstes piedziņas motoru, BET šis konkrētais aparāts man ienācās pēc norakstīšanas no līnijas, tas kādreiz pildīja demonstrēšanas funkcijas klientiem, tā kā paši varat iedomāties kādu kilometrāžu tas jau ir veicis. Tas liek saprast cik tomēr ilgkalpojošs verķis tas ir. Jo biežāk to tīrīsi, jo ilgāk kalpos. Un joprojām tas strādā nevainojami.

img_4481
Sākšu ar lādēšanu. Šos aprātus ieteicams visu laiku turēt pie vada, tad akumulators vienmēr būs gatavs strādāt. Man tas stāv darba istabā uz bāzes stacijas, un jebkura laikā es to varu palaist.

img_4476

Arī šodien tas tika ielaists bērnu istabā (40 kv/m). Novācu no grīdas visas lietas, kas varētu traucēt darba efektivitātei, arī stumjamo galdiņu, zem kura “Robis” netiek, izstūmu laukā. Iesaku novākt arī viegli apgāžamus objektus, jo šim nav bremžu, kā jaunākajiem modeļiem – tas nesamazina ātrumu pirms saskaršanās ar šķērsli. Darbojās apmēram 1h20m. Nesās mežonīgā ātrumā :)
Beigās nobļāvās ka darbs ir pabeigts. Akumulators pietika vēl vannas istabas tīrīšanai (16 kv/m). Akumulators tehniski ir paredzēts 2h darbībai, bet tas ir atkarīgs no dažādiem faktoriem. Visvairāk resursu noēd paklāji, kā arī netīras birstes (ja netīrības tik daudz, ka tā neļauj birstēm viegli grizesties).

img_4484

 

Pēc darba padarīšanas Robis tika iztīrīts no gružiem, to ieteicams darīt pēc katras reizes, un atkal tiek barots. Ja to neliks uzreiz lādēties, tad darot to vēlāk, vai pat citu dienu, tas lādēsies ilgāk. Aptuvenais lādēšanās laiks ir no 3-7  stundām normālajā režīmā vai 16 stundas atjaunošanās režīmā. Turot tukšu akumulatoru tā resurss samazinās diezgan jūtami.Te būtiski ir tas, ka sākumā ir jāuzlādē UN pēc tam jāatstāj pielādētāja visu laiku. Uzlādējoties Robis ēd vairāk elektrības, bet kad tas ir uzlādējies, patēriņš ir ļoti, ļoti mazs, kas nodrošina tikai akumulatora uzturēšanu Max kondīcijā. Šajā uzturēšanas lādēšanas režīmā Robis ēd tiešām ļoo-o-oti maz strāvas. Pēc speciālistu mērījumiem – ja Robis veselu mēnesi nepārtraukti sēž pie lādētāja, tas noēd 10-15 santīmus mēnesī. Katru dienu tīrot 2 stundas un pēc tam visu laiku sēžot uz lādētāja, tas noēd ap 60 santīmiem mēnesī.
Bet ja nu gadījumā pēc kāda ilga laika akumulators ir zaudējis savu kapacitāti, tad to varēs arī samainīt pret jaunu, protams tas nedaudz maksās. Tā ir robota dārgākā detaļa – oriģinālie ap 50 Ls, Ķīnas kopijas var būt arī krietni lētākas. Galvenais sekot pareizai uzlādei.  Tātad 16 stundu ciklu nevajag pārtraukt nekādā gadījumā. Arī pirmo reizi lādējot Robi, to vajag darīt vismaz 16 stundas, pat ja zaļā lampiņa pārstāj mirgot ātrāk.

Nākamreiz parunāsim par tīrīšanas procesa īpatnībām.

  1. No comments yet.
(will not be published)

  1. No trackbacks yet.