Scooba darbībā


Nu re, akumulators uzlādēts, laižam vaļā.

Vispirms uzpildam bāku. Ņemam parasto balto etiķi, ielejam mērglāzē, kas nāk līdzi komplektā, un ielejam nodalījumā ar uzrakstu “Clean”.

etiķisetiķis1

Tad ielejam siltu ūdeni līdz lūpai.

Ūdens

Ievietojam bāku robotā. Novietojam istabas vidū, ieslēdzam un aiziet!

Darbā

Atskan signāls un Scooba sāk riņķot ap savu asi palielinot laukumu, met lokus apmēram reizes 7-8. To viņa dara periodiski pa visu istabu. Aiz robota paliek tikai mitrs celš. Pilnīgi visu tomēr nespēj uzsūkt, bet kad mazgājat ar parastu lupatu, tak arī paliek ūdens pēdas… Teorētiski Scooba katrai vietai pārbrauc ap 5 reizēm, tā kā arī piekaltuši traipi praktiski tiek atmērcēti un nomazgāti. Pirmajā mirklī šķiet, ka izžūstot paliks strīpas, bet ne, strīpu nav, grīda spīd un laistās.

Daži sūkstās, ka Scoobu nevajadzētu lietot uz lamināta, bet kādēļ ne. Ja to nelieto katru dienu un grīdas ir nosiltinātas tad nekas nenotiks, galvenais lai lamināts ir pareizi uzklāts bez šķirbām.

Skaļums gan varēja būt mazāks, tas ir salīdzinoši tāds pats kā Zaļajai Roobai. Bet ja ņem vērā, ka tur strādā divi kompresoriņi, tad var samierināties. Var pat dzirdēt kā šalc putekļu sūcējs, un tas šķiet jaudīgāks kā Roombām.

Scoobai ir mazi dzenošie riteņi ar interesantu pretslīdēšanas protektoru, lai gan dažreiz tā tomēr nobuksē uz mitrās virsmas, bet tas ir reti, un pati labi ar to tiek galā. Ja ceļā ir paklājs vai kāda cita augstāka virsma, tā uzbrauc uz tā ar prikšējo riteni un tūlīt pat dodas atpakaļ, tāpēc par paklāju nav jāuztraucas.

Tīrīšanas līdzekļi

Visādus pārpalikušos putekļus pēc Roombas vai slaucīšanas ar slotu tā cītīgi uzsūc. Lielie putekļi nonāk speciālā putekļu ķērājā, mazie aiziet uz netīrā ūdens tvertni. Tad nākamais solis – ar divām sprauslām tiek izsmidzināts ūdens ar etiķi, ko sākumā ielējām bākā. Tad pie darba ķeras rotējošā birste, kas lielā ātrumā berž netīro grīdu. Un galu galā pēdējais cikls noriss uzsūcot izmidzināto ūdeni jau ar noberztajiem netīrumiem. Ģeniāli, vai ne?! :)

Ļoti labi ir izdomāta istabas malu mazgāšana. Scooba iekārtojas pie pašas malas aptuveni 1mm attālumā un cēli nobrauc tās garumā nomazgājot līdz pat sienai. Kaut gan ne vienmēr vienā reizē tā laiž visā garumā, pēkšņi šai iešaujas prātā, un tā maina virzienu uz citu istabas daļu, bet pēc kāda laika atgriežas un turpina iesākto.

darbā2darbā3

Gar malu tai palīdz virzīties sānu sensori, tādi paši kā Roomba

sensori sānos

Tā apbrauc arī stūrus un galdu kājas tā pat kā Roomba. Uzvedība ir daļēji līdzīga, tik lielākā atšķirība ir tā, ka Scoba virzās pazeminātā ātrumā – vismaz 3x lēnāk.

Problēma varētu būt uz metāla sliekšņiem kur ir pāreja teiksim no grīdas uz flīzēm, tad tur gan, ja Scooba nepaspēj atgriezties uz grīdas, tad uzkarās ar vēderu un sauc palīgā. Te varētu nākt palīgā virtuālā siena, kas nāk komplektācijā.

Visskaistāk izskatās flīzes, kad Scooba tās ir nomazgājusi, nu tikko no veikala!

Vēl viena lieta ko Scooba nespēj izpildīt – nevar izmazgāt stūrus, bet to jau var pārdzīvot…

Scobai ir arī apakšējie sensori, kas reaģē uz pakāpieniem, paklājiem u.c. Arī atsitējs darbojas tieši tāpat kā Roombai.

sensori

Pagājušas kādas 55min un Scooba nobļaujas ka darbu beigusi. Bet ir viena lieta – tā ir darbu pabeigusi vai arī tīrā ūdens tvertnē ir beidzies ūdens, par ko ziņo lampiņa spainīša izskatā. Tīrais ūdens parasti pietiek aptuveni 1 stundas mazgāšanai, tas ir ap 40 kv/m. Ja uzskatāt, ka grīda ir tīra, tad izņemam bāku, atveram netīrā ūdens nodalījumu “Dirty” un izlejam saturu izlietnē, redzēsiet, kā ūdens ir mainījis savu krāsu. Ja uzskatāt, ka grīdu vēl jāmazgā tajā pašā istabā vai citur, tad atkārtojam Tīrās bākas uzpildi un laižam Scoobu atkal darbā, un tā darbosies atkal 1 stundu līdz bāka būs tukša vai darbs būs izpildīts. Ir vēl viens variants – beigsies akumulators. Kā jau esmu minējis, akumulators ir paredzēts 2h darbībai.

Kad darbs ir pabeigts, Scooba ir jāiztīra. Par to nākamreiz. ;)

  1. No comments yet.
(will not be published)

  1. No trackbacks yet.