Roomba 560 darbā ar slūžām


Tagad paskatīsimies , kā tas viss notiek praksē…

Noņēmu 560-to no mājas un aiznesu uz malējo izstabu. Vienu slūžu noliku durvju ailē, otru bērnistabas durvju ailē, pa vidu sanāk lielā istaba, kur atrodas robota māja.

slūža mazajā istabā

Ieslēdzu kā parasti, un robis sāk strādāt. Interesanti tas , ka jaunajām slūžām vairs nav nekādas ieslēgšanas pogas, tikai režīmu pārslēdzēji. Slūžas ieslēdzas automātiski līdz ar robota ieslēgšanu.slūža bērnistabai

Pēc kāda laiciņa robots, braucot garām slūžai, uz mirkli apstājas – tas nozīmē piereģistrēšanos. Tagad viņš nebeigs darbu kā parasti pabeidzot istabas tīrīšanu, bet gan uzmeklēs slūžu, lai dotos cauri virtuālajiem vārtiem uz nākamo istabu.

Pēc  apmēram 2o minūtēm robis pagriežas uz slūžas pusi un dodas cauri ailei uz lielo istabu. Atpakaļ uz mazo istabu slūžas vairs nelaidīs.

Pēc kāda laika, braucot garām bērnistabas slūžai, robis atkal ir pieteicis sevi uz nākamo istabu, bet joprojām paliek strādāt lielajā.

Pagājušas 30 minūtes un robots iebrauc bērnistabā. Darbs turpinās. Piebraucot pie istabas durvīm slūžas nelaiž to atpakaļ.

560 pie slūžas

Vēl pēc pusstundas, kad bērnistaba ir iztīrīta, slūžas tomēr palaiž robotu atpakaļ lielajā istabā, un izbraucot cauri virtuālajiem vārtiem, iedegās DOCK lampiņa un robots uzsāk mājas meklēšanu, lai beigtu darbu un uzlādētos. Pēc 4 minūtēm tas jau ir majās un izslēdzas.

Secinājums – tādu gudrību es nebiju gaidījis. Šāda sistēma ir visadvancētākā, kādu es jebkad biju redzējis. Pilnīga autonomija!

Nakamreiz par taimeri. ;)

  1. No comments yet.
(will not be published)

  1. No trackbacks yet.