Scoobai problēma!


Sveikiņi atkal!

Esmu saskāries ar nepatīkamu problēmu…

Manai Scoobai ir kaut kas aizgājis ciet. Ūdens tvertnei ir devējs , kurš nosaka ūdens daudzumu, lai zinātu vai ūdens beidzies vai ne.

Tad nu lūk, tvertnē man ir ieliets pilns ar tīro ūdeni un netīrā ūdens tvertne ir iztukšota, bet robots rāda ka tvertne ir tukša… deg spainīša lampa. Nekādi nevaru izdomāt kā lai iztīra iekšpusi. Princips devējam ir vienkāršs – iekšā ir kontakti kas saskaras kad ūdens ir beidzies, bet manai tie ir saskārušies un negrib vairs atlaisties. Pieļauju ka tur ir saķērušies gruži, bet nu klāt tikt gan nevaru.

Tagad mēģinu atrisināt šo problēmu intelektuālā un mehāniskā ceļā :)   Ja kādam šāda problēma ir bijusi, tad varat padalīties ar saviem risinājumiem, vai arī mēģināsim to risināt kopā.

 1. #1 by Faķīrs on February 23rd, 2010

  Pamēģini kārtīgāk izmazgāt Scooba tvertni. Jā, tur ir devēji, kas kontrolē ūdens klātbūtni tvertnē un ja tie ir aizauguši ar dubļiem, tad rezultāts var būt kā tu raksti.
  - Mazgāt var arī ar ļoti karstu ūdeni un balto etiķi. Karstu ūdeni nedrīkst liet iekšā kad Scooba strādā, jo tad var uzkarst aķītis un Scooba drošības pēc apstāsies, bet mazgāt ar karstu ūdeni gan var.
  - Mēģini kārtīgi sakratīt, lej iekšā ūdeni bākai pa visiem caurumiem.
  - Vēl var palīdzēt devēju tīrīšana no ārpuses. Viens devējs ir Scoobas bākas pusē – tāds plastmasas puļķis ar divām metāliskām stieplēm abās pusēs. Šis devējs mēra vai netīrā ūdens tvertne nav pilna. Notīri šo un arī ligzdu, kurā šis devējs iegremdējas Scoobas pamatnes pusē.
  - Vēl var izpūst tīrā ūdens ventili – Scooba pamatnē, labajā pusē, uzraksts “Solution valve”. To visvieglāk izdarīt ar atbilstoša izmēra gumijas “klizmu” http://homesupport.irobot.com/cgi-bin/irobot_homesupport.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=322
  - Vēl var notīrīt magnētiņus, kas fiksē vai Scooba vāks ir aizvērts un vai metāla sieta filtrs ir ievietots savā vietā.
  Gan jau, ka tavai Scoobai ir tikai viena no šīm vainām, bet nu mēģini visu pēc kārtas. Visbiežāk palīdz tieši tvertnes mazgāšana.

 2. #2 by Guru on February 23rd, 2010

  Tieši tāda doma man arī ir, par tiem dubļiem un netīrumiem uz devēja. Kad paskalo ar stipru ūdens strūklu , tad viss atkal strādā. Sagaidīšu siltāku laiku un mēģināšu ar augstspiediena mazgātāju izskalot.

 3. #3 by Faķīrs on April 2nd, 2010

  Apsveicu ar siltā laika iestāšanos. Kā izskaloji Scoobu?

 4. #4 by Guru on April 2nd, 2010

  Mja, laiks takā sāk uzlaboties.
  Mēģināju arī ar augstspiedienu… divas tvertnes izmazgājās, bet beigās atkal tas pats… Jādomā ko citu.

 5. #5 by Faķīrs on April 14th, 2010

  Pārējos manus ieteikumus izmēģināji? Es jau gandrīz pusotru gadu lietoju Skubu un mēnesī reizi izmantojot kādu no augstāk aprakstītajām apkopes metodēm – viss rullē. Tā tehnika darbojas diezgan smagos apstakļos un prasa nelielu uzmanību :)

 6. #6 by Guru on April 14th, 2010

  Mazgāju gan ar karstu, gan ar etiķi, nekas nepalīdz.
  Šobrīd esmu uzlīmējis izolācijas lenti uz netīrā ūdens devēja kontaktiem, un Scooba strādā kamēr beidzas tīrais ūdens. Viss notiek tāpat kā vienmēr, tik netīrā ūdens tvertne ir pilnāka.

(will not be published)

 1. No trackbacks yet.